100% compostable PBAT и пченкарен скроб Bag - Кина Wellform пакување група
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

100% compostable PBAT и пченкарен скроб торба

Краток опис:

100% Biodegradable Plastic Bag Corn Starch/PBAT materials for 100% compostable 1%~2% D2W/EPI additive for 24 months to decompose Custom LOGO printed with Degradable Mark Customized sizes       Specifications Hot sale size: 155*300*379mm, 203*356mm, or customized size Thickness:8mic,10mic,13mic,or customized Film color: white, red, pink, peach yellow, green or customized Material: HDPE/LDPE, virgin or recycled Fragrances: baby powder, lavender, Meadow fresh, or customized ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  100% биоразградливи пластични торба

  Пченкарен скроб / PBAT материјали за 100% compostable

  1% до 2% D2W / ЕПИ додаток за 24 месеци да се распаѓаат

  Прилагодено лого отпечатени со Degradable Марк

  прилагодено големини

   

   

   

  спецификации Топла продажба големина: 155 * 300 * 379mm, 203 * 356mm, или кориснички големина
  Дебелина: 8mic, 10mic, 13mic, или кориснички
  филм во боја: бела, црвена, розова, праска жолта, зелена или кориснички
  Материјал: HDPE / LDPE, девица или рециклирани
  Мириси: бебе во прав, лаванда, Ливада свежо, или кориснички мирис
  Печатење: до 4 бои, или графички печатење, или кориснички дизајн
  пакување 50pcs, 100pcs, 200pcs или спакувани во дозерот кутија
  200-400pcs спакувани во ролна
  200-400pcs спакувани по лента блок
  или кориснички пакување
  уметнички дела датотеки датотеки во формат PDF или АИ
  Водечко време 10-15 дена за 20 '' контејнер; 20-25 дена за сад 40 "
  Услови на плаќање ТТ 30% депозит, да ги задржи 70% биланс по видување на Б / L копија

   

  Трговија на големо биоразградливи пластични HDPE куче poo Чанти Произведено во Кина

   

   

   

  Трговија на големо биоразградливи пластични HDPE куче poo Чанти Произведено во Кина

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !