100% compostable PBAT и пченкарен скроб Bag - Кина Wellform пакување група
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

100% compostable PBAT и пченкарен скроб торба

Краток опис:

100% биоразградливи пластични Торба пченкарен скроб / PBAT материјали за 100% compostable 1% до 2% D2W / ЕПИ додаток за 24 месеци да се распаѓаат Прилагодено лого отпечатени со Degradable Марк Кориснички големини


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  100% биоразградливи пластични торба

  Пченкарен скроб / PBAT материјали за 100% compostable

  1% до 2% D2W / ЕПИ додаток за 24 месеци да се распаѓаат

  Прилагодено лого отпечатени со Degradable Марк

  прилагодено големини


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !