пелена торба - Кина Wellform пакување група
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

пелена торба

Краток опис:

Fresh scented Pretty packaging with printed outer bag or box Biodegradable available Various sizes & colors Nappy Bag Material HDPE/LDPE/LLDPE Feature Biodegaradable,Reusable,Leakproof Usage hotel,restaurant,hospital,school,home,supermarket,park and so on Thickness As customer’s requirement OEM OEM is welcomed Printing We have new equipment,color can be from clear to rainbow.Up to 8 colors. Certificate BRC BSCI ISO9001 Nappy Bag Logo As customer’s requirem...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  свежо миризлива

  Прилично пакување со печатени надворешниот кеса или кутија

  биоразградлив достапни

  Различни големини и бои

  пелена торба
  материјал HDPE / LDPE / LLDPE
  функција Biodegaradable, еднократно, непропустлив
  користење хотел, ресторан, во болница, училиште, дома, супермаркет, парк и така натаму
  дебелина Како на барање на купувачот
  OEM OEM е добредојдена
  печатење Имаме нова опрема, боја може да биде од јасно rainbow.Up до 8 бои.
  Сертификат BRC BSCI ISO9001
  пелена торба
  Користење на логото Како на барање на купувачот
  Услови на плаќање L / C или T / T 30% депозит, 70% againest на копија на B / L
  Порт Кингдао
  Цитати Според материјал, големина, дебелина, печатење во боја на производи
  MOQ Најмалку 3 тони
  Пример достапни и бесплатно примерок
  Известувањата се како што следува

   (1) Нашата понуда е врз основа на детали на вашите производи, како што се големината

  дебелина, печатени бои, материјали за пакување и други посебно барање.
  Значи, кога ќе се побара од цената, ве молиме да ни каже детали на производите.

  (2) Picures погоре се само за вашиот референца.

  (3) Ние ќе произведува примерокот според вашите барања.
  (4) Пример е достапен.

  Материјал HDPE Миризлив Бебе пелени Чанти Отстранување

  Материјал HDPE Миризлив Бебе пелени Чанти Отстранување


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !