Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Вести

 • 2018 The PACK EXPO

  2018 The PACK EXPO

  Oct 14-17, 2018  The PACK EXPO is grandly held at the McCormick convention center in Chicago, USA. The exhibition attracted nearly 2,521 exhibitors from all over the world .The company’s products have won the customer’s attention and praise, and achieved a complete success! The compan...
  Прочитај повеќе
 • Метод за откривање на водена пареа пренесување на медицински пакување

  Метод за испитување на пропустливост на водена пареа на медицинските кеси Медицински кеси со својата мала тежина, висока јачина, добар запечатување и притисок и други предности, постепено ја заменува медицински стаклени шишиња, е широко се користи во цврста орална медицина и течни категорија медицина пакување. Wate ...
  Прочитај повеќе
 • Како треба да се зачува ореви

  Како да го задржи ореви? Особено во јужниот дел на климата е влажна, кесата се отвори, затворањето е многу едноставна и многу едноставна врати на плима, ореви и навлажнувачки едноставно се држат заедно, овој пат да се стави на ореви во ден на изложување на сонце, мора да биде во климата е многу добра, висока температура ...
  Прочитај повеќе
 • Производство на ориз кеси модел треба да се обрне внимание на она што?

  Какви информации треба да бидат вклучени во вреќи со ориз за да ги собере на национален стандард? Рајс поени кеси планирање каде што е сега на земјата во прехранбената индустрија е многу тешки, ние секако ќе се посвети поголемо внимание. Имаме повеќе заеднички информации на амбалажата на ориз вакуум кеси inclu ...
  Прочитај повеќе
 • добротворни настани

  добротворни настани

  Давање назад кон заедницата е концепт кој многу домашни мали и средни претпријатија да се почитуваат. На 15 мај, 2018 година, под раководство на директорот на Бирото за трговија Веи Фанг Сити и лидерите на Xiashan округ Наука и технологија Бирото, извршен директор на Сојузот -...
  Прочитај повеќе

WhatsApp Online Chat !